Sobota 5. 10. 2024
Počet návštev: 118848

V prípade, ak sa ocitnete v situácii, kedy potrebujete poradiť, pomôcť  s problémom kyberšikanovania, kriminálnej činnosti, ubližovania....

oobj.raslavice@minv.sk
054/47922-OOPZRA
chranimedeti@minu.sk

• Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizovala dňa 20. septembra 2024 celonárodnú verejnú dobročinnú zbierku na pomoc nevidiacim a slabozrakým občanom pod názvom „Biela pastelka.“
    V mestách a obciach Slovenska sa za pomoci dobrovoľníkov rozdávali za dobrovoľný príspevok biele pastelky ako symbol sveta neviditeľných línií, symbol sveta nevidiacich, výraz ľudskej solidarity a dobrej vôle.
    Výnos zbierky je určený na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.
    Žiačky 9. A rozdávali biele pastelky za dobrovoľný príspevok v škole a v našej obci. Podporili a pomohli sme ľuďom, ktorí to potrebujú a vyzberali sme sumu: 240,10 €.

• V pondelok 23.septembra navštívil našu základnú školu vzácny hosť – exfinalista druhej série talentovej speváckej súťaže Slovensko hľadá superstar Martin Krausz z Košíc. Našim žiakom ponúkol vyše hodinové predstavenie plné hudby a tanečného pohybu, v rámci ktorého zapojil aj so svojou polovičkou Timeou takmer všetkých našich žiakov do tanečnej extázy. V repertoári zazneli aj známe skladby od Karola Duchoňa či Richarda Müllera a počas celého koncertu panovala v našej telocvični výborná atmosféra, ktorú si po vystúpení veľmi pochvaľoval aj samotný interpret. Ten sa na záver ochotne fotil so skupinkami našich žiakov a prisľúbil, že sa do Kurimy čoskoro určite vráti.

• Európsky týždeň mobility sa koná každoročne v týždni od 16. do 22. septembra. Jeho cieľom je podporovať udržateľnú dopravu a motivovať ľudí k využívaniu verejnej dopravy. V tomto týždni môžete využiť bezplatné vydávanie čipových kariet a zľavnené cestovné 22.9.2024. Pre umelcov do 12 rokov je pri tejto príležitosti pripravená výtvarná súťaž s názvom Veselý dopravný prostriedok. Úlohou je vytvoriť kresbu/maľbu na tému MHD (mestská hromadná doprava) v našom meste. Svoje diela mi môžete prinášať do 25. októbra. Teším sa na Vaše veselé obrázky.

• Vďaka projektu Recyklohry a spolupráci so spoločnosťou Orange sa môžete aj v tomto školskom roku zapojiť do súťaže v zbere starých mobilov. Ich odovzdaním a následnou recykláciou pomôžete životnému prostrediu a zároveň súťažíte o hodnotné ceny. Mobilné telefóny môžete odovzdávať v zborovni 2. stupňa do 8.11.2024. Niektoré mobily vystavíme v dočasnom múzeu starých mobilov, ktoré plánujeme zriadiť na chodbe v pavilóne 2. stupňa.

Mgr. Miroslava Passiová

• Ďakujeme všetkým recykláčom, ktorí sa v minulom školskom roku zapojili do zberu použitých batérií. Vďaka spoločnej snahe sme sa ako škola umiestnili na 1. mieste v celoslovenskej súťaži v rámci projektu Recyklohry. Spolu sme nazbierali 1032 kg batérií. Podarí sa nám to v tomto školskom roku prekonať?

Mgr. Miroslava Passiová